هنوز سهم قرآنیان برای حضور در فعالیت‌های فرهنگی كشور ادا نشده است

هنوز سهم قرآنیان برای حضور در فعالیت‌های فرهنگی كشور ادا نشده است

غلام‌رضا شاه‌میوه، استاد و داور مسابقات بین‌المللی قرآن كریم كشورمان در حاشیه سفر به شیراز در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایكنا) از فارس، با اشاره به منویات اخیر مقام معظم رهبری درباره ولنگاری فرهنگی، به تبیین وظایف قرآنیان در این عرصه پرداخت و گفت: من بارها و در مصاحبه‌های متعدد عنوان كرده‌ام كه خط اول جبهه فرهنگی كشور، مباحث قرآنی است یعنی اگر بخواهیم در فرهنگ كار اساسی انجام دهیم باید به وسیله ابزار قرآن و تعمیم دادن فرهنگ قرآنی این كار را انجام دهیم.

index

تمام قرآنیان باید در خط اول مبارزه فرهنگی كشور قرار داشته باشند
وی افزود:  طبیعی است كه وقتی بحث فرهنگ قرآنی می‌شود قاریان، حافظان، اساتید، كاركنان، مدرسان، كارگزاران و مؤسسات قرآنی در خط اول این مبارزه فرهنگی قرار دارند كه باید در این عرصه حضور داشته باشند.

حضور قرآنیان در عرصه فرهنگ، یك مسئله شخصی است
شاه‌میوه با تصریح اینكه من احساس می‌كنم هنوز آن سهمی كه قرآنیان باید در كارهای فرهنگی حضور داشته باشند، ادا نشده است، گفت: این مسئله شخصی است و هر كس باید به سهم خودش در این عرصه احساس مسئولیت كند.
این استاد قرآن كریم كشورمان ادامه داد: هر موسسه قرآنی، استاد، مدرس، قاری و هر كسی كه به حدی رسید كه می‌تواند چند جوان را در مسجد جمع كند و به آن‌ها قرآن آموزش دهد، مسلماً می‌تواند نقش مهمی در این عرصه ایفا كند و این‌گونه نباشد كه افراد هیچ احساس مسئولیتی نكنند و تنها به دغدغه‌های خویش بپردازند.

احساس مسئولیت تمام افراد؛ گام نخست ترویج فرهنگ قرآن در جامعه
وی تأكید كرد: باید این احساس مسئولیت در افراد ایجاد شود تا فرهنگ قرآن در جامعه رشد پیدا كند وگرنه با جبر و مباحث دولتی این مسئله رخ نمی‌دهد؛ لذا هر كسی باید به سهم خویش تلاش كند.

ارسال دیدگاه جدید
شما میتوانید نظر و پیشنهاد خود راجب سایت و مطلب را برای ما ارسال کنید.

دیدگاهی ارسال نشده است!