اجرای طرح “با قرآن در زلال اعتکاف” در دو هزار مسجد

در مراسم اعتکاف صورت می گیرد؛

معاون ارتباطات سازمان دارالقرآن گفت: طرح “با قرآن در زلال اعتکاف” برای سال دوم جهت استفاده از فرصت مناسب و فضای معنوی حاکم بر مراسم اعتکاف به منظور تبلیغ و ترویج قرآن کریم برگزار می شود.

IMG14560153

با اشاره به برگزاری طرح “با قرآن در زلال اعتکاف” برای سال دوم از سوی سازمان دارالقرآن گفت: این طرح در واقع طرحی است جهت استفاده از فرصت مناسب و فضای معنوی حاکم بر مراسم اعتکاف به منظور تبلیغ و ترویج قرآن کریم در بین مردم مومن و خداجوی معتکف تا موجبات انس بیشتر آنها با کلام الهی فراهم شود.

وی با اشاره به ویژه برنامه های پیش بینی شده در این طرح، خاطرنشان کرد: اصلی ترین محور در این طرح بحث اصلاح قرائت نماز معتکفین با حضور اساتید و مربیان قرآن می باشد، سعی ما بر این است تا در وهله اول از بین خود معتکفین این محور اجرایی شود ولی در صورت نیاز سعی کنیم مربیان قرآنی که تحت پوشش سازمان دارالقرآن هستند در این مراسم حضور سه روزه داشته باشند.

افراش اجرای زنده تلاوت قرآن و اذان در مراسم اذان گاهی صبح، ظهر و مغرب را دومین محور این طرح دانست و بیان داشت: در این بخش نیز سعی می کنیم از قاریان و اساتید و موذنین شناخته شده، استفاده کنیم.

معاون ارتباطات سازمان دارالقرآن با بیان اینکه اجرای تلاوت ترتیل عمومی یک صفحه از قران در این سه روز نیز از دیگر بخش های این طرح می باشد، اظهار داشت: در نظر داریم سوره یاسین که سه صفحه است در این سه روز خوانده شود و توسط امام جماعت در صورت امکان یا خود مربی اعزامی ما دقایقی در مورد مفاهیم کاربردی صفحه سخنرانی صورت گیرد.

وی ختم کامل قرآن کریم را محور سوم دانست و بیان داشت: با توجه به فرصت حاکم در این مراسم، در نظر داریم ختم قرآن به صورت یک بار جمعی یا اختیاری در این مراسم انجام شود.

افراش با اشاره به اجرای اعمال ام داوود در روز آخر این مراسم گفت: با توجه به اینکه در اعمال ام داوود، حدود ۵ جز از قرآن خوانده می شود، تلاوت گردشی قاریان با همراهی یکی از قاریان و مربیان قرآن صورت بگیرد.

معاون ارتباطات سازمان دارالقرآن افزود: بر اساس تجربه سال گذشته و زمینه هایی که پیش بینی شده بود امسال قریب به دو هزار مسجد در کل کشور این طرح را اجرا می کنند.

وی با بیان اینکه در ۳۱ استان این طرح اجرا خواهد شد، گفت: هزار مسجد از محل اعتبارات استانی و کمک های مردمی و مراکز فرهنگی و هزار مسجد نیز از محل اعتبارات سازمان در این طرح شرکت خواهند کرد.  

افراش تاکید کرد: استان های اصفهان، البرز و تهران بیشترین سهمیه های این طرح را دارا هستند این در حالی است که از ۳۰ تا ۱۱۰ سهمیه در هر استان به واسطه حجم عملیات و استقبال در نظر گرفته شده است.

مطالب مشابه
ارسال دیدگاه جدید
شما میتوانید نظر و پیشنهاد خود راجب سایت و مطلب را برای ما ارسال کنید.

دیدگاهی ارسال نشده است!